wtorek, 15 marca 2011

Kącik Kutury(sty) #3 - Bydgoska Sobota z Komiksem 2011

Nareszcie! Po prawie półrocznej przerwie od komiksowych wyjazdów i spędów w większym gronie z odsieczą nadchodzi kolejna edycja Bydgoskiej Soboty z Komiksem! Już 19. go marca w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej (ul. Królowej Jadwigi 14) od godziny 11:00 do 17:30 odbywać się będą warsztaty komiksowe, spotkania z autorami, prezentacje twórców komiksowych, wystawy i konkurs z nagrodami. Wisienką na torcie będzie spotkanie z Dariuszem "Pałą" Palinowskim oraz zamykający oficjalną część imprezy pokaz filmu dokumentalnego "Zakazany Owoc nr 6".

A wieczorem komiksowa gawiedź (podobnie jak rok temu) do późnych godzin wieczornych bawić się będzie w pubie "Węgliszek" (ul. Stefana Batorego 1/3), by dnia następnego od nadmiaru atrakcji ledwie żywym będąc kierować swe kroki w stronę domu.

Szczegółowy plan imprezy dostępny jest chociażby na facebookowej stronie wydarzenia czy Gildii. Na zachętę przypominamy również, że każda z osób, która przybędzie na BSzK dostanie w prezencie sympatyczną broszurę "Binio Bill... i Gwiazdy" w której znani i lubiani twórcy komiksowi postawili rysunkowe pomniki kultowej postaci Jerzego Wróblewskiego, Mistrza z Bydgoszczy.

Nasza redakcyjna trójca najbliższy weekend spędzi oczywiście w tym zasłużonym dla rodzimego komiksu mieście, do czego zachęcamy również wszystkich niezdecydowanych! I pamiętając jak wybornie bawiliśmy się w roku ubiegłym odliczamy godziny do piątkowego wyjazdu. Jest duża szansa, że do Bydgoszczy przywieziemy premierowo pewien komiksowy albumik, ale o tym jeszcze napiszemy - póki co polecamy odwoływać wszelkie weekendowe plany i nastawiać się na komiksową zabawę w wybornym gronie!

1 komentarz: