środa, 7 grudnia 2011

TRICEPS#1: okładka + premiera

Nieubłaganie zbliża się termin premiery naszej kolejnej seryjnej publikacji. Wnikliwi subskrybenci naszego bloga pamiętają, iż pierwszy "Triceps" miał pojawić się na MFKiG wraz z trzecim numerem "Bicepsa". Niestety z różnych przyczyn się to nie udało. Zapowiedzieliśmy jednakowoż, iż ukażę się on jeszcze w tym roku. I tak też się stanie!

Dla spragnionych komiksowych wrażeń na wysokim poziomie mamy dobrą informację! Wcześniej zaplanowana na 17go grudnia uroczysta premiera odbędzie się dzień wcześniej, w piątek, w sam raz na rozpoczęcie weekendu.

Tym samym chcielibyśmy w tym momencie prosić abyście zarezerwowali sobie czas 16 grudnia i wybrali się w godzinach wieczornych (dokładnie o której jeszcze będziemy informować) do Białej Kartki na ulicy Emilii Plater 9/11 (w Warszawie) gdzie przy okazji premiery "Tricka" oraz ostatniego numeru "Kartonu" (!) odbędzie się też komiksowa Wigilia. Tak więc pewnie po raz ostatni w tym roku będzie można spotkać się w licznym komiksowym gronie i wznieść świąteczny toast. A premiery komiksowe nie będą jedyną atrakcją tego wieczoru, ale o tym jeszcze napiszemy.

Jeżeli chodzi o okładki naszego nowego magazynu, to postanowiliśmy zachować podobny schemat jak w jego starszym bracie, i zostaliśmy przy romansowaniu ze sztuką wysoką. Jedyną zmianą jest to, że postanowiliśmy oddać wykonanie okładki innym twórcom.

Do wykonania pierwszej okładki zaprosiliśmy Adama Pękalskiego - znanego i docenianego na świecie ilustratora książkowego, prasowego i reklamowego. 
Jego - nie bójmy się tego słowa - dzieło w całej okazałości możecie podziwiać poniżej.

3 komentarze:

  1. Okładka pierwsza klasa, gratulacje. Mam nadzieję, że do Poznania szybko trafi jakiś egzemplarz, bo niestety na warszawskiej premierze mnie nie będzie :/

    Te ceny w innych walutach to dla żartu, czy faktycznie planujecie coś w tym kierunku?

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna okładka, bardzo mi się też podoba pomysł z niewielką winietą w prawym dolnym rogu.

    OdpowiedzUsuń