wtorek, 2 października 2012

Premiery MFK2012: "Szkicownik" Michała Śledzińskiego

Postaci Michała Śledzińskiego – znanego również jako Śledziu – przedstawiać nikomu nie trzeba. Pochodzący z Bydgoszczy twórca zapisał się złotymi zgłoskami w historii rodzimego komiksu, chociażby legendarnym magazynem „Produkt”, ukazującą się tam serią „Osiedle Swoboda” czy dwoma (póki co) albumami z serii „Na szybko spisane”. I mało kto spodziewa się chyba, że na tym koniec?

W drugim „Szkicowniku” bierzemy na warsztat właśnie dorobek Śledzia. Na ponad stu stronach znajdziecie setki szkiców ze znanych już komiksów rednacza „Produktu”, zapowiedzi kolejnych albumów, niezrealizowane projekty, pomysły, rysunki dla magazynów, ilustracje do gier. A także wiele, wiele więcej. Wszystko to okraszone licznymi komentarzami Śledzińskiego, który i w tej materii udowadnia, że jest prawdziwym mistrzem.

Oprócz rysunków, szkiców, konceptów postaci czy plansz, w „Szkicowniku” znalazł się wywiad z twórcą (przeprowadzony przez Tomasza Pstrągowskiego) i możliwie jak najbardziej kompletna bibliografia Śledzia. Oraz premierowy komiks. Krótki, lecz zabawny. Serio.

Premierowo do nabycia na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Radzimy spieszyć się z zakupem – w komiksowych zakładach bukmacherskich „Szkicownik” widnieje jako jedno z tych wydawnictw, którego pierwsze wydanie sprzeda się na pniu (a drugie dopiero na Komiksowej Warszawie).

PRZYKŁADOWE PLANSZE:


„SZKICOWNIK. MICHAŁ ŚLEDZIŃSKI”
liczba stron: 132
format: 16 x 23 cm
oprawa: miękka
papier: offsetowy
druk: czarno-biały
data wydania: październik 2012
wydawca: ATY
cena: 34 zł

10 komentarzy:

 1. bez zbędnych zdań: nie warto!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bez zbędnych zdań kupiłem! Warto ,nie warto ... jak dla kogo ponieważ wątpię aby każdy docenił do końca tą książkę . Nie trafisz w gust każdego . I wiem że teraz użyłem wiele zbędnych zdań ale zbędne ...

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy nie ostały się może jakieś egzemplarze?

  OdpowiedzUsuń
 4. na www.incal.com.pl jeszcze są

  OdpowiedzUsuń
 5. dzięki wielkie

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy szkicownik #2 będzie kiedyś dostępny sklepach? W poznańskim KiK-u, w którym można dostać każdy komiks, kupiłem szkicownik KRL-a i sądziłem, że Śledzia też dostanę. Bardzo się cieszę, że nakład się sprzedał, ale chciałbym wiedzieć czy planowany jest dodruk?

  OdpowiedzUsuń
 7. Hej. U nas stety/niestety "Szkicownik" Śledzia jest już od dłuższego czasu niedostępny. Był jeszcze w Centrum Komiksu, Gildii i Incalu, ale i tam się w miarę szybko wyprzedał.

  ALE! Ostatnie kilkanaście sztuk powinno się niebawem pojawić w jeszcze innym sklepie - jak tylko będziemy wiedzieli kiedy to nastąpi to na pewno poinformujemy i na blogu i na naszym fb (polecamy śledzić, zawsze tam są najaktualniejsze informacje).

  A jeśli chodzi o dodruk - kiedyś pewnie trzeba będzie zrobić, ale czy nastąpi to np. w tym roku to ciężko powiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
 8. A czy wszystkie szkicowniki miały błąd w druku czy tylko akurat mój ezgemplarz ma podwójne nadruki na stronach 114-115 i 118-119? Na rozmowie ze Śledziem nadrukowany jest inny komiks. Słabo się czyta ten wywiad w takiej formie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Hej, pierwszy raz słyszymy o takiej sytuacji - czy mógłbyś podesłać zdjęcia felernych stron na naszego @ (tj. biceps.zin małpa gmail.com)? Będziemy b. wdzięczni i postaram się coś z tym zrobić.

  OdpowiedzUsuń