czwartek, 3 października 2013

ATY/Bum Projekt na MFKiG w Łodzi!

Już za chwilę widzimy się na łódzkiej międzynarodówce, gdzie trzy lata temu pojawił się pierwszy numer "Bicepsa". W porównaniu z poprzednimi edycjami główna różnica jest taka, że ŁDK i Textilimpex zostały zastąpione jedną wielką Atlas Areną. Czy będzie to zmiana na lepsze? Oby. Tak przynajmniej było z Komiksową Warszawą (PKiN -> Stadion Narodowy), ale w przypadku łódzkiej imprezy jest ona pozostawiona sama sobie, bez wsparcia starszego brata w postaci np. Warszawskich Targów Książki. No ale - co ma być to będzie, wszelkie analizy zostawmy na poimprezowe relacje. Skupmy się teraz na tym co się będzie działo w Łodzi i co Wam z planu najmocniej polecamy!


PIĄTEK (4 października 2013 r.)

20.00 – Skadrowani - wernisaż wystawy - Monika Kozak (Hostel Cynamon, ul. Sienkiewicza 40)

Portrety twórców, wydawców i kolekcjonerów głównie z okołowarszawskiego środowiska komiksowego, dla niego istotnych i charakterystycznych. Cykl portretów składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to fotografie wykonane na przestrzeni od czerwca do września 2013. Przedstawione na nich osoby współuczestniczyły w powstawaniu zdjęć - wybierały one lokalizację, okoliczności. Druga część to portrety studyjne, zachowujące surową estetykę. Koncepcją całości cyklu jest pokazanie "Komiksowa" w szerszym kontekście, w ich pozakomiksowym życiu, w odniesieniu do ich rodzin, pasji, zainteresowań; w oderwaniu od popularnego stereotypu "fana komiksu". Cykl ma pokazywać komiksiarzy jako ciekawe i wielowymiarowe postaci, pod wieloma względami bardzo od siebie różne i barwne.

SOBOTA (5 października 2013 r.)

Atlas Arena, sala B

11.30 – Maczużnik: Michał Rzecznik i Daniel Gutowski
Czyli spotkanie m.in. z Mazolem, którego nowy album "Warszawa" będziem można nabyć na naszym stoisku

16.00 – Spotkanie z Anną Heleną Szymborską, Michałem Jałoszyńskim, Michałem Lasotą i Łukaszem Muniowskim
Czyli pogadanka na temat najnowszych komiksów ("Szybki Lester" #3, "Uowca" #1) w których za oprawę graficzną odpowiada fenomenalna Anna Helena Szymborska. Na spotkaniu obecni będą również scenarzyści oraz Bizon - również rysownik przygód Lestera. Warto mieć na uwadze dodatkowych gości, bo niestety - nie wiedzieć czemu - informacje od organizatorów nawet się o tym nie zająknęły.

19.00 – Spotkanie z Piotrem Nowackim
Dla warszawiaków i przyjezdnych Jaszczu - na okoliczność swego jubileuszu - był przepytywany w miniony piątek w Kosmosie Kosmosie, a dla całej komiksowej braci opowie o swojej twórczości w sobotę. Przepyta go ponownie Przemek Pawełek, etatowy ekspert od jaszczowej twórczości.

Autografy – płyta Areny

13.30 – Piotr Nowacki, Michał Rzecznik

16.30 – Anna Helena Szymborska, Michał Lasota, Michał Jałoszyński, Łukasz Muniowski, Michał Śledziński

NIEDZIELA (6 października 2013 r.)

Atlas Arena, sala B

10.30 – Maszin & 4h zines & Maszin – spotkanie z Jackiem Świdzińskim, Michałem Rzecznikiem, Michałem Możejko, Danielem Gutowskim, Mikołajem Tkaczem
Tu chyba nie trzeba nic tłumaczyć - ekipa od Maszina i innych cudów przed mikrofonem!

Autografy – płyta Areny

14.00 – Maszin

I tak to z grubsza wygląda. My tradycyjnie będziemy mieli swoje wesołe stoisko na które oczywiście serdecznie zapraszamy - i na zakupy i na przybijanie piątek. I tak jak informowaliśmy w ostatnich dniach będą u nas dostępne świeżutkie publikacje w postaci:

- szóstego numeru "Bicepsa" (zbyt dużo autorów by ich wymienić / ATY+Bum Projekt)
- trzeciego numeru "Szybkiego Lestera" (Michał Jałoszyński, Anna Helena Szymborska, Michał Lasota / ATY+Bum Projekt)
- pierwszego numeru "Uowcy" (Anna Helena Szymborska, Łukasz Muniowski / ATY+Bum Projekt)
- szóstego numeru powracającego po latach "Maszina"! (również sporo autorów / ATY)
- albumu "Warszawa" (Michał Rzecznik / AnTY)
- dwóch nowych przygód Kapitana Minety!

Plus nasze starsze pozycje, rzeczy z Bum Projektu i tak dalej i tak dalej. Wpadajcie, przeglądajcie, kupujcie!

Widzimy się!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz