niedziela, 19 lutego 2012

Umarł 2011, niech żyje 2011 - podsumowania

Przełom roku niesie za sobą podsumowania. Tak też było i w naszym komiksowym światku. Pojawiło się mnóstwo rankingów i podsumowań. Postanowiliśmy zebrać dla was w jednym miejscu te w których pojawiła się którakolwiek z naszych pozycji wydawniczych.

Komiksy Roku - to już druga edycja tego konkursu. Sprawiło nam ogromną przyjemność, że Bartek Sztybor nie tylko typując 10 komiksów roku 2011 podał dwa wydane przez nas tytuły: "Szkicownik" Karola Kalinowskiego oraz "La Masakrę" Maxa Atlanty to jeszcze miło wypowiedział się na temat tej pierwszej pozycji. Głosowanie zakończyło się ze "Szkicownikiem" na miejscu 17, a "La Masakrą" na 23-24. Dziękujemy wszystkim za głosy!

Pojawiła się również jedna bardzo dobra opinia (# 16) o naszych publikacjach. Ale oczywiście wiadomo, że to my sami ją napisaliśmy (prawda Mariuszu?).

Jakub Jankowski - redaktor naczelny serwisu komiks.polter.pl (oprócz tego publicysta, tłumacz... i długo jeszcze wymieniać) na swoim blogu pRzYpAdKiEm przedstawia listę najlepszych komiksów 2011 roku, i wśród nich znajduje się również "Szkicownik" Karola Kalinowskiego.

Na serwisie independent.pl redaktor Mamoń podsumował rok 2011 i tam też znalazło się miejsce dla "Szkicownika" (przy okazji przypominamy, że redaktor Mamoń pokusił się o jego reckę w czerwcu).

Na Alei Komiksu również pojawiło się podsumowanie "Najlepsze polskie komiksy 2011", i "Szkicownik" znalazł się na trzecim miejscu, a "La Masakra" zajęła miejsce szóste.

Na serwisie Kolorowe Zeszyty znalazło się podsumowanie 2011 roku autorstwa Macieja Gierszewkiego, i znowu trafiliśmy tam ze "Szkicownikiem".

Przemek Pawełek w komiksowie zwany "Gonzem" na swoim blogu również wyróżnił "Szkicownik" i "La Masakrę"

Tomasz Pstrągowski - redaktor naczelny serwisu komiksomania.pl brał udział w ocenianiu roku 2011 na serwisie Kolorowe Zeszyty i uznał tam Bicepsa za zin roku.

Wydaje nam się, że nie przegapiliśmy żadnego podsumowania, ale jeżeli macie jakieś informację które mogliśmy przegapić dajcie nam proszę znać.

2 komentarze:

  1. Gratulacje! Właśnie jak wczoraj czytałem ten wpis, to zrozumiałem, że mam wszystkie Wasze publikacje. Trzymajcie dalej dobry poziom, a wiernego fana macie zapewnionego.

    OdpowiedzUsuń
  2. słuchajcie, chcę się z Wami jakoś zgadać, piszę maila, łodpiszcie pliz!

    OdpowiedzUsuń