wtorek, 8 maja 2012

"Szkicownik" Śledzia - potrzebujemy pomocy!

Od dłuższego czasu nic nie pisaliśmy w sprawie zapowiadanego na tegoroczną Komiksową Warszawę „SzkicownikaMichała Śledzińskiego i chyba łatwo się domyślić czemu. Niestety, publikacja ta ukaże się w późniejszym terminie – najprawdopodobniej na październikowej międzynarodówce (moglibyśmy po prostu napisać, że „na pewno” się pojawi, ale ostatnich kilka miesięcy pokazało, że mimo szczerych chęci różnie z tym bywa).

Powód takiego obrotu spraw jest prozaiczny – żeby móc wypuścić to w takiej formie i na takim poziomie na jakim byśmy chcieli, potrzebujemy (i my i Śledziu) znacznie więcej czasu niż mieliśmy w ostatnich tygodniach czy miesiącach.
Pewnym pocieszeniem (mamy taką nadzieję!) niech będzie akcja, którą rozpoczynamy z dniem dzisiejszym. Otóż – na jednej z ostatnich stron „Szkicownika” Karola Kalinowskiego znajdują się rysunki KRLa, które ten na przestrzeni wielu lat wrysowywał naszej redakcyjnej trójcy na przeróżnych swych komiksach przy przeróżnych okazjach. I podobnie w przypadku publikacji poświęconej Śledziowi mamy zamiar wygospodarować miejsce na tego typu rysunki. JEDNAK! Tym razem chcielibyśmy, aby znalazły się tam tzw. rysografy, które Michał – znany z ich tworzenia o każdej porze dnia i nocy w najdziwniejszych miejscach – pocisnął swoim/naszym czytelnikom.

Jeśli więc jesteś w posiadaniu takiego obrazka i uważasz, że jest na tyle ciekawy, że powinien zostać zaprezentowany światu, to mamy propozycję: zeskanuj go (min. 300dpi, *.tiff, cz-b), podeślij na nasz redakcyjny e-mail (biceps.zin małpa gmail.com, w tytule wiadomości: „Śledziu – Szkicownik”) i – po głosowaniu – być może znajdzie się on we wnętrzu „Szkicownika”.

Oczywiście nie ma nic za darmo! Osoby, których rysunki (w sensie rysunki Śledzia) znajdą się w środku dostaną w podziękowaniu egzemplarz „Szkicownika” wraz z dedykacją od autora oraz (jeśli będą chciały) zostaną wymienione z imienia i nazwiska wewnątrz publikacji.

Na zgłoszenia czekamy do 1. lipca tego roku.
Czas start!

1 komentarz:

  1. Przepatrzę swoje komiksy, cosik się znajdzie, to zeskanuję i podeśle, a jakbyście potrzebowali jakiejś pomocy przy składzie, to się jako wykwalifikowany składacz polecam, może jakoś da radę pomóc...

    OdpowiedzUsuń