poniedziałek, 27 czerwca 2011

La Masakra na BFK!

Miniony weekend należał do Simona Bisleya, który słysząc wiele pochlebnych recenzji o rodzinnej atmosferze na Bałtyckim Festiwalu Komiksu postanowił na własne oczy przekonać się jak to w Gdańsku bawią się komiksiarze. O tegorocznej edycji BFK słów kilka napiszemy w najbliższych dniach, a dzisiaj prezentujemy naszą kolejną publikację, która jako prezent-niespodzianka powędrowała do rąk uczestników spotkania z redakcyjną trójcą*, które miało miejsce w sobotnie popołudnie w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku (tylko tam "La Masakra" dostępna była w robionych własnoręcznie czarnych kopertach).

"La Masakra"

scenariusz i rysunki: Max Atlanta
liczba stron: 24
format: 16 x 23 cm
oprawa: miękka
papier: kredowy
druk: czarno-biały (środek), kolorowy (okładka)
data wydania: czerwiec 2011
wydawca: ATY
liczba egzemplarzy: 111
UWAGA: tylko dla dorosłych!


Miłość. Zbrodnia. Namiętność. Magia. Zdrada. Zwierzęta. Wszystkie to, co każdy chyba zna z codziennych zmagań z rzeczywistością znalazło się w albumie "La Masakra" tegorocznego odkrycia sezonu, Maxa Atlanty! Swoimi jedno planszowymi historiami twórca ten na przemian rozśmiesza do bólu brzucha i wzrusza niczym na najlepszych komediach romantycznych. Na album ten składa się materiał znany z bloga Maxa Atlanty, jak również nowe, nigdzie wcześniej nie publikowane komiksy (sztuk dziewięć) oraz wywiad z tym wartym uwagi twórcą.

Komiks ten był prezentem niespodzianką dla uczestników spotkania z oficyną ATY na Bałtyckim Festiwalu Komiksu - GDAK 2011. Grzegorz Janusz, wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą komiksowy scenarzysta bez nazwiska - uznał tę publikację za komiksowy album roku!

* informacja dla osób, które nie mogły/nie chciały/nie uczestniczyły w sobotnim spotkaniu - albumik ten będzie wkrótce do kupienia na allegro oraz - jeśli zostaną jakieś egzemplarze - na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

4 komentarze: