czwartek, 23 września 2010

Kącik Kultury(sty) #1

Oprócz informacji związanych tylko i wyłącznie z "BICEPSEM", mamy zamiar możliwie jak najczęściej informować co też dzieje się na naszym komiksowym poletku. Gdzie się skierować, żeby trafić na spotkanie komiksiarzy, gdzie premierowo można będzie dostać albumy czy też na czyje wystawy można się aktualnie wybrać (jak i pewnie wiele innych). Zapraszamy więc na pierwszą odsłonę Kącika Kultury(sty)!

Już jutro o godzinie 19.00 w osławionej Kawangardzie, odbędzie się premiera kilku ciekawie zapowiadających się komiksów. Przede wszystkim będzie to "Tainted" (Mroja Press) duetu Nowacki-Sztybor oraz "Sprane Dżinsy i Sztama" (timof comics) Jarosława i Pawła Płócienników. O obu tych albumach napisał już Dominik Szcześniak z "Ziniola", więc ciekawych zapraszamy w wiadome miejsce. Oprócz tego do nabycia będzie również siódmy numer magazynu "Kolektyw" (szczegółowa recenzja Roberta Wyrzykowskiego na Kolorowych) oraz drugie emefkowe wydawnictwo z Dolnej Półki czyli "Och: przygody gentlemańskiego barbarzyńcy" autorstwa Jacka Kuziemskiego. Chodziły też plotki o tym jakoby miał być już dostępny pierwszy zeszyt "Blera", ale póki co nikt tego oficjalnie nie potwierdził. Widzimy się więc jutro o 19.00 na Wilczej 32!

I w tym samym miejscu, lecz o 17.00 dnia następnego, wypadałoby wpaść na wernisaż wystawy Tomasza Niewiadomskiego, związanej z wydaniem nowych przygód Ratmana "Terror na wizji", które są pierwszą zeszytówką wypuszczoną przez kartonową ekipę. Na ścianach lokalu zostaną zaprezentowane wszystkie plansze z albumiku, jak również okładki wcześniejszych komiksów popularnego miłośnika kotów. Na wernisaż przybędzie oczywiście sam autor z którym będzie można zamienić kilka słów oraz zdobyć rysograf. Wystawa potrwa do 17 października. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!


PS. Na koniec wrócimy jednak do "BICEPSU" - taką oto sympatyczną grafikę przygotował Ryszard Jałowy / Richard Yalovy! Piękne dzięki!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz