piątek, 19 listopada 2010

Kącik Kutury(sty) #2

Już dzisiaj, o godzinie 20.00 w ramach festiwalu "Niewinni Czarodzieje", odbędzie się happening komiksowy o nazwie "Ubóstwiam drakę - nieznani sprawcy", w którym wezmą udział tacy twórcy jak Przemysław "Trust" Truściński, Irek Konior, Krzysztof Ostrowski, Tomasz "Asu" Pastuszka oraz Tomasz Niewiadomski.

Kilka słów o samym festiwalu ze strony MPW - jednego z organizatorów: Idea festiwalu "Niewinni Czarodzieje" nawiązuje do odwilży października po 1956r., jednego z najbardziej barwnych okresów w polskiej kulturze lat 50. (...) Tegoroczna edycja skupia się na sylwetkach i twórczości Jerzego Wasowskiego oraz Jeremiego Przybory czyli "Starszych Panów". Z okazji małego jubileuszu, piąta edycja festiwalu, "Niewinni czarodzieje" opanuje Warszawę na ponad tydzień.
Celem Festiwalu jest przybliżenie warszawiakom znanych postaci życia kulturalnego stolicy lat 50. i 60. oraz inspirowanie młodych artystów do realizacji atrakcyjnych wydarzeń artystycznych.

Jeśli zaś chodzi o komiksową część programu to wygląda to tak: Autorzy komiksów będą wykonywać na żywo plansze zainspirowane – czasem w bardzo zaskakujący i odległy sposób – Kabaretem Starszych Panów. Zaprezentowane zostaną również plansze przygotowane wcześniej, których autorzy pojawią się mimo to na happeningu. (...) Prace powstałe podczas akcji zostaną zlicytowane, a dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz Fundacji Sue Ryder.

Autorami wcześniej przygotowanych plansz są Michał "Śledziu" Śledziński, Krzysztof Gawronkiewicz oraz Ernesto Gonzales. Komiks twórcy "Osiedla Swoboda" do wglądu pod tym adresem!

"Ubóstwiam drakę - nieznani sprawcy" – happening komiksowy
19 listopada / godz. 20:00
Wschodnia Rogatka przy pl. Unii Lubelskiej
Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona

===

Na długie jesienne wieczory polecamy natomiast grę planszową "Gównojada - śmiercionośna gra planszowa dla artystów", której genezę, planszę i szczegółowe zasady można poznać na stronie grupy The Krasnals. I żeby nie było - gra tylko dla wytrwałych i z mocnymi nerwami:

START – jeśli przy pierwszym rzucie kostką nie trafisz jedynki, odpadasz z gry.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz